R. Aniulio įmonė | raniulis@siuva.lt | 8 699 19642 | 8 37 363491

Patarimai

Patarimai kaip išsirinkti siuvimo mašiną iš plataus JANOME mašinų asortimento?

Pirmiausia reikia atsakyti į klausimą: ,,Kam bus naudojama mašina?”
Sąlyginai JANOME buitines mašinas galima suskirstyti į keturias kategorijas:
1. Mašinos daugiausiai skirtos drabužių taisymui- turi pagrindines siūles, dygsnių ilgio ir pločio reguliavimo galimybės ribotos. (Janome1017S Harmony, 2018S Harmony).
2. Mašinos skirtos paprastam siuvimui- turi pagrindines siūles, dygsnių parametrai reguliuojami. (Janome JR1012, 2039N Harmony).
3. Mašinos su papildomais dekoratyviniais dygsniais- turi pagrindines ir papildomas apdailines siūles. (Janome 2049LX, 525S, MS2522LE, …).
4. Specialios mašinos (siuvinėjimo, krašto apmėtymo – overlokai, plokščiasiūlės ir kt).

Jeigu planuojate dirbti su trikotažinėmis medžiagomis ir neturite overloko, rinkitės mašiną su trikotažine “overloko siūle”. Tai nėra tikroji overloko siūlė, tačiau siuvant namų sąlygomis ją iš dalies gali pakeisti. Video
Visi Janome mašinų modeliai gali dirbti su pakankamai plačiu audinių asortimentu. Planuojant siūti audinius turinčius nestabilią struktūrą ar kintamą storį (tokius kaip nėriniai, šifonas, organza), o taip pat adymui, dygsniavimui ar aplikacijoms siūti, patariama rinktis mašinas su pėdelės prispaudimo jėgos reguliavimu. (Janome 525S, MS2522LE, 625E, …).
Sunkiai transportuojamoms medžiagoms (kai kurie techniniai audiniai) siūti, paklodėms peltakiuoti patariama rinktis mašinas su žingsniuojančia pėdele (žingsniuojančią pėdelę galima įsigyti ir atskirai).

Renkantis mašiną siūloma atsižvelgti į tai:

1. sustiprintos siūlės gali būti naudojamos siuvant gaminius (kuprinės, darbo drabužiai, viršutinių drabužių pažasties sritys), kuriems būtinas didesnis mechaninis atsparumas;
2. mašinas su horizontalia besisukančia šaudykle šiek tiek lengviau aptarnauti ir jose rečiau susipainioja apatinis siūlas, bet mašinose su vertikalia siūbuojančia šaudykle, dvigubas adatas (dekoratyvinėms tikslams) galima naudoti platesniame siūlės pločio diapazone;
3. kilpas greičiau apmėtysite mašina, turinčia automatinį kilpos apmėtymo režimą, tačiau tik iki tam tikro kilpos ilgio (ilgesnėms kilpoms reikės naudoti pusiau automatinį režimą); (Janome 2049LX, 525S, MS2522LE, My exell 18W, 6019QC ir elektroninės)
4. dekoratyvinės siuvinėjimo siūlės būna dviejų porūšių – atlasinės (piešinys užpildytas viduje zigzago dygsniais) ir elastinės – “eglutės”;
5. elektroninių mašinų patogesnis valdymas, kaip taisyklė turi daugiau bei įvairesnių siūlių tipų, o taip pat papildomų funkcijų; (Janome 625E, My exell 23XE, 6125QC, 6260QC, kompiuterinės MC4900QC, MC6600P)
6. visada galėsite įsigyti papildomas pėdeles ir jų dėka praplėsti mašinos galimybes ir pagerinti specialių siūlių kokybę.
Verta pasižiūrėti Janome papildomų pėdelių katalogą rusų kalba

Kodėl reikalingi overlokai ir kam jie skirti?

Аudinio krašto apmėtymo ir susiuvimo buitinės mašinos (overlokai) – tai mašinos, kurios skirtos audinio krašto nupjovimui ir jo apsauginiam apdorojimui. Dažniausiai naudojamos siuvant yrančias medžiagas, kad prailginti drabužių tarnavimo laiką.
Overlokas pirmiausiai nukerpa nereikalingą, atskurusią medžiagą, sujungia detales ir apmėto audinio kraštą (tai overloko operacija). Siūlai apgaubia medžiagos kraštą ir tokiu būdu sudaro apsauginę siūlę bei neleidžia detalės kraštui irti. Pats didžiausiais šių mašinų privalumas – tai siūlių elastingumas, todėl šios mašinos yra nepakeičiamos siuvant trikotažinius gaminius.
Overlokai nepakeičia zigzago siuvimo mašinų, o tik papildo, suteikdamos galimybę atlikti tas siuvimo operacijas, kurių zigzago susiuvimo mašinos dėl savo konstrukcinių ypatumų neturi galimybės atlikti.

Renkantis audinio krašto apmėtymo ir susiuvimo mašiną siūloma atsižvelgti

1. overlokai būna 3-jų, 4-ių arba 5-ių siūlų. 3-jų siūlų modeliai tik apmėto audinio kraštą, o 4-ių ir 5-ių siūlų tuo pačiu laiku ir sujungia detales. 4-ių ir 5-ių siūlų modeliai gali būti naudojami ir 3-jų siūlų režime, o kai kurie – ir 2-jų (tik detalių sujungimui su elastine grandinine siūle). JANOME gamina 4 siūlų overlokus, tai yra optimalu operacijoms su trikotažu;
2. overlokai būna su plokščia ir cilindrine platforma (rankovių ir panašių sujungtų į cilindrą detalių apmėtymui). JANOME overlokas ML744D su cilindrine platforma lengvai transformuojami į overlokus su plokščia platforma.
3. papildomos overlokų panaudojimo galimybės – elastinės juostelės (gumytės) prisiuvimas, elastinio audinio raukimas ir kitos… Įtaisus šioms operacijoms visada galėsite įsigyti pas mus.

Kelių siūlų overloką geriau pirkti namams?
Ar 5-siūlį arba 4-siūlį overloką lengva paversti 3-iūliu?

Penkiasiūlis overlokas nėra geriau negu ketursiūlis ir atvirkščiai. Penkiasiūlis dviem siūlais susiuva, o dar trimis – apmėto. Ketursiūlis iš karto susiuva ir apmėto kombinuotu dygsniu keturiais siūlais. Taigi, penkiasiūlis ir ketursiūlis overlokai padaro truputį skirtingas siūles. Penkiasiūlis naudojamas gamyboje ten, kur reikalinga ypač stipri siūlė, kad sutaupyti laiką (per vieną žingsnį padarant dvi operacijas – susiuvimo ir apmėtymo).
Ir vienas ir kitas lengvai transformuojami į trisiūlį režimą – reikia išimti vieną adatą – penkiasiūliame – kairę, ketursiūliame galima arba kairę, arba dešinę (priklausomai nuo to gausis arba siauresnė, arba platesnė siūlė). Taigi, jei siuvate trikotažą, naudojate 4 siūlus, jei tekstilę – 3 siūlus apmėtymui, o susiūti galėsite paprasta mašina.
JANOME mano, kad namams geriausiai tinka ketursiūlis overlokas, kadangi jis yra universalesnis. Jeigu planuojate pirkti penkiasiūlį overloką, reikia turėti omenyje, kad penkiasiūlio overloko negalima perdaryti į ketursiūlį.
Išimtis- Janome 1200D Professional. Jis siuva kaip 5, 4, 3 siūlų overlokas ir kaip plokščiasiūlė.

Pusiau profesionali Stirovap (Italija) lyginimo įranga

Rūbų lyginimo kokybę įtakoja garo kiekis ir kokybė (aukšta temperatūra ir mažas drėgnumas). Kuo storesnis audinys, tuo daugiau reikia garo. Buitinėse laidynėse dėl svorio apribojimo ir saugumo sumetimais neįmanoma pasiekti reikalingo garo kiekio.
Todėl profesionaliose lyginimo sistemose Stirolux (kurios iš esmės yra sumažintos pramoninių sistemų kopijos), lygintuvo ir garo generatoriaus funkcijos atskirtos – garas gaminamas specialiame garo generatoriuje ir po to paduodamas į lygintuvą per aukšto slėgio šlangą. Ypač aukštos kokybės garo generatoriaus konstrukcija ir apsauginiai slėgio vožtuvai suteikia galimybę pasiekti iki 2,5 baro (atmosferų) garo slėgį. Be to, didelė garo generatoriaus darbo talpa, pagaminta iš geriausio šilumos laidininko – aliuminio, leidžia pagaminti kokybiškesnį (sausesnį ir aukštesnės temperatūros) garą bei užtikrinti ilgą darbo autonomiškumą.
Taip pat labai svarbu pašalinti drėgmę iš gaminio po garinio lyginimo. Naudojant garinį lygintuvą su paprasta (buitine) laidymo lenta, didesnis garo kiekis kondensuojasi gaminyje, todėl jam pašalinti po drėgno apdorojimo tenka džiovinti, kelis kartus lyginant gaminį lygintuvu be garo. Pakabinus neišdžiūvusį gaminį ant pakabos, džiūnant gaminyje vėl susidarys raukšlės. Todėl profesionalių sistemų Stirovap lyginimo staluose įmontuoti vakuuminis garo nutraukimas ir stalo pašildymas. Tai leidžia padidinti garo per gaminį praėjimo greitį, greitai pašalinti garo perteklių ir eliminuoti drėgmės kondensavimą medžiaginiame laidymo stalo paviršiuje.
Naudojant profesionalią lyginimo sistemą Stirolux Jūs galėsite šalinti raukšles lygintuvu išlyginus tik vieną kartą. Pažeista skalbimo metu medžiagos struktūra bus atstatoma ir stabilizuojama, nereikės gaišti laiko džiovinimui.

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius, taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų Jums patogesnė. Naršydami toliau Jūs sutinkate naudoti slapukus.